Ders Detayı

NetCad Eğitimi Temel Düzey (Uygulamalı Harita Yapımı)
6 Video, Ders Süresi: 365 gün

Dersler

Ders 1: NETCAD'e Giriş

Ders 2: Kesişim, Parselasyon ve Uygulama Değerleri Oluşturma

Ders 3: Kordinat Dönüşümü ve Sayısalaştırma

Ders 4: Sayısal Arazi Modeli,Üçgenleme,Eğri Oluşturma
Ders 5: Üçgen Modeli Uygulamaları

Ders 6: Sayısal Modeli Uygulamaları

 

Eğitmen Hakkında

1965 yılında Konya'da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi'nde doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. Doktora sırasında ve sonrasında Hannover Üniversitesi'nde araştırmalarda bulundu. Doktora sonrası çalışmalarına Selçuk Üniversitesi’nde devam etti.  2011 yılında profesörlüğe atandı. Harita mühendisliği bölüm başkanlığı görevinde bulundu. Halen Selçuk Üniversitesi'nden 2018’de ayrılarak kurulan Konya Teknik Üniversitesi'nde aynı pozisyonda çalışmaya devam etmektedir.

Harita projeksiyonları, coğrafi bilgi sistemleri, internet harita servisleri ile harita mashup uygulamaları, bilgisayar programlama, nümerik analiz konularında araştırmaları ve yayınları bulunmaktadır. Kartografya ve Bilgisayar Destekli Harita Yapımı Uygulamaları kitapları son yayınları arasındadır. Verdiği bazı dersler: Bilgisayar Destekli Harita Yapımı, Kartografya, Diferansiyel Geometri, Olasılık ve İstatistik, C Bilgisayar Programlama.

 

 

Eğitmen: Prof.Dr. İbrahim Öztuğ Bildirici

Katılım Belgesi:Var

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri:İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma imkanı, Datalar Üzerinde Çalışabilme İmkanı

Fiyat:
449,90 TL
Ders İzleme Süresi: 365 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 6
Durum: Satın Alınabilir


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

Berfin Barlas

MERHABALAR HOCAM 3. VİDEODA VEKTÖR DÖNÜŞÜM VE RASTER DÖNÜŞÜMLERİ YAPTIKTAN SONRA PROJEKSİYON BİLGİLERİNİ GİRDİNİZ DÖNÜŞÜME BAŞLAMADAN ÖNCE PROJEKSİYON BİLGİLERİ GİRİLSE OLUR MU? PROJEKSİYON BİLGİERİ EN BAŞTA GİRİLMESİ GEREKMİYOR MU?


Eğitmenin Cevabı (İBRAHİM ÖZTUĞ BİLDİRİCİ)

Dönüşüme başlamadan önceki koordinat sistemi yerel bir sistemdir. NetCAD’de belli bir tanımı yok. Bu tür yerel sistemlerin koordinat sistemi tanımsız bırakılmalıdır. Dönüşümden sonra ise tanımlı bir sisteme dönüşüm yapılmış olduğundan bu sistemi tanımlıyoruz. İlk kez tanımlama yaparsanız dosyanın koordinat sistemini tanımlarsınız. Tanımlı bir sistemi değiştirirseniz yazılım kendi parametreleri ile dönüşüm yapar. Bir de böyle bir durum var. Bu uygulamanın amacı yerel bir sistemde bulunan verileri tanımlı bir sisteme dönüştürüp, koordinat sistemini atamaktır. Açıklamalar yeterli olmadı ise tekrar soru yöneltebilirsiniz. Saygılarımla.


Berfin Barlas

MERHABALAR HOCAM 4.VİDEONUZDA SYM1 NCZ DOSYANIZI İNDİRİP AÇTIĞIMDA VİDEODA KENDİNİZ ÇİZMEYE BAŞLADIĞINIZ ŞEVİN BENDE ÖNCEDEN ÇİZİLMİŞ DURUMDA OLDUĞU GÖRÜNÜYOR BU YÜZDEN BU UYGULAMAYI YAPAMADIM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ? NE YAPMAM GEREKİYOR ?


Eğitmenin Cevabı (İBRAHİM ÖZTUĞ BİLDİRİCİ)

Uyarınız için teşekkürler. AYEUM'a dosyayı güncellenmek üzere ilettim. Saygılarımla.