Ders Detayı

Web ve Mobil CBS- (ArcGIS) Eğitimi
22 Video, Ders Süresi: 365 gün

Dersler

Ders 1: Giriş ve Genel tanıtım 

Ders 2: Bulut-ArcGIS Online Kullanarak Web Uygulaması Oluşturun (Teorik)

Ders 3: Bulut-ArcGIS Online Kullanarak Web Uygulaması Oluşturun (Uygulama) 

Ders 4: Web CBS’de Katmanlar, Haritalar ve Uygulamalar ((Teorik)

Ders 5: Web CBS’de Katmanlar, Haritalar ve Uygulamalar (Uygulama))

Ders 6: Host Edilmiş (Hosted) Feature Katmanlar ve Gönüllü Coğrafi Bilgi (Teorik)

Ders 7: Host Edilmiş (Hosted) Feature Katmanlar ve Gönüllü Coğrafi Bilgi (Uygulama))

Ders 8: Story Map’ler ve Konfigüre Edilebilir Uygulamalar (Teorik)

Ders 9: Story Map’ler ve Konfigüre Edilebilir Uygulamalar (Uygulama))

Ders 10: Web AppBuilder for ArcGIS (Teorik)

Ders 11: Web AppBuilder for ArcGIS (Uygulama))

Ders 12: ​​​​​​ArcGIS for Server ile Harita Servislerinin Yayımlanması (Teorik)

Ders 13: ArcGIS for Server ile Harita Servislerinin Yayımlanması (Uygulama))

Ders 14: Mekânsal Analizler ve Geoprocessing Servisler (Teorik)

Ders 15: Mekânsal Analizler ve Geoprocessing Servisler (Uygulama) 1)

Ders 16: Mekânsal Analizler ve Geoprocessing Servisler 2 (Uygulama) 2)

Ders 17: Mobil CBS ve Gerçek Zamanlı CBS (Teorik)

Ders 18: Mobil CBS ve Gerçek Zamanlı CBS (Uygulama)

Ders 19: 3D (3 Boyutlu) Web Scenes (Teorik)

Ders 20: 3D (3 Boyutlu) Web Scenes (Uygul​​​​​​ama)

Ders 21: ArcGIS API for JavaScript ile Giriş Uygulamaları (Teorik)​​​​​

Ders 22: ArcGIS API for JavaScript ile Giriş Uygulamaları (Uygulama)

 

Eğitim Hakkında

Web ve Mobil CBS kursu, kursiyerlerin web CBS'yi öğrenmek, anlamak ve uygulamak için  web CBS yolculuğuna başlamalarına yardımcı olacaktır. Bu kurs, kullanıcılara kaynakların çevrimiçi paylaşımını ve web ve mobil CBS uygulamalarını kolay ve hızlı bir şekilde nasıl oluşturacağını öğretir.

Web ve mobil CBS kursu, kursiyerlerinin en son web CBS yeteneklerini akıllı haritalama teknikleri ve Story Maps, ArcGIS Pro, 3D Web Scene, App Studio for ArcGIS, Operations Dashboard ve ArcGIS API for JavaScript 4.x ürünleri ile anlamalarına yardımcı olur. Bu kurs, sınıf çalışmaları ve CBS öğrencileri, eğitmenler, CBS analistleri, yöneticileri, web geliştiricileri ve çok çeşitli CBS uzmanları için iş eğitimi adına pratik bir kılavuzdur. ArcGIS Online, Portal for ArcGIS, ArcGIS for Server, yapılandırılabilir web uygulamaları, Web AppBuilder for ArcGIS ve Collector for ArcGIS mobil uygulaması da dahil olmak üzere web ve mobil CBS teknolojilerinin Esri ürün ailesini kapsar.

Web ve mobil CBS e-devlet, e-iş, e-bilim ve günlük yaşam için uygulanabilirliği yüksek ve umut verici bir alandır. Hem web hem de CBS için toplumsal ihtiyaç, iyi web CBS profesyonelleri için güçlü ve artan bir talep oluşturmaktadır. Aynı zamanda hem akademisyenlere web ve mobil CBS'yi öğretmek için bir laboratuar kitabı gerekir hem de iş uzmanlarının web CBS’yi kendi kendilerinin öğrenmeleri için bir rehbere ihtiyacı vardır. İşte bu kurs bu ihtiyacı karşılamaktadır.

10 bölümden oluşan bu kursta web ve mobil CBS’nin dayandığı bulut bilişim etraflıca ele alınmış ve web ve mobil CBS teorik altyapısı verilerek uygulamalı örneklerle anlatılmıştır. Geri bildiriminizi fatihocak05@gmail.com adresine beklerim ve bu kitabın hayal gücünüzde bir kıvılcım oluşturacağını, web ve mobil CBS'nin ilgi çekici kullanımlarını teşvik ettiğini umarım.

Eğitmen Hakkında

Fatih OCAK 20.12.1986 yılında İzmir’in Konak ilçesinde doğdu. Eskiizmir Naci Şensoy Lisesi’ni bitirdikten sonra Afyonkocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünden 2009 yılında birincilikle mezun oldu. 2010-2011 yılları arasında Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde pedogojik formasyon eğitimini, 2013-2018 yılları arasında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Coğrafya Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2009-2017 yılları arasında özel sektörde Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında önemli görevler üstlendi ve 2017 yılı Nisan ayında Samsun Üniversitesi Kavak MYO’da Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. Ocak evli ve bir çocuk babasıdır.Ocak’ın Üniversite 2. sınıfta tanıştığı Coğrafi Bilgi Sistemleri’ne duyduğu ilginç merak duygusu ile başlayan CBS yolculuğu özel sektörde 8 yıl sürmüş, kamu da ise 3 yıldır devam etmektedir.  Bu 11 yıllık süre zarfında ülkemizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve bu bakanlıklara bağlı il müdürlükleri, çeşitli kamu kurumları, birçok belediye, il özel idaresi, üniversiteler, özel kurum ve kuruluşlar ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan öğretmenlere CBS eğitimleri vermenin yanı sıra ülkemiz üniversitelerinin neredeyse yarıya yakınında Coğrafi Bilgi Sistemleri ile alakalı onlarca konferans vermitir. 11 yıllık CBS hayatında ağırlıklı olarak CBS eğitimlerinde görev almasının yanı sıra, ülkemiz için gerçekleştirilen önemli CBS projelerinde de görevler aldı. CBS’ye duyduğu ilgiyi eğitim sektöründe edindiği tecrübe ile harmanlayarak ülkemizde gün geçtikçe gelişen CBS sektörüne öğrenci yetiştirmek, ülkemizin bu alandaki açığını en ivedi bir şekilde kapatmak, sektörün ihtiyaçlarını bilerek edindiği tecrübeyi gelecek nesillere daha aktif aktarmak ve yıllardır özlemini duyduğu akademik çalışmaların içinde bizzat bulunmak ve de akademik kanatlı önemli projelerde bulunarak ülkemizin geleceğine yapılan yatırımlarda katkı verebilmek en önemli gayesidir. Ocak’ın CBS alanında biri basılmış olmakla birlikte dört adet kitabı bulunmaktadır.

 

  1. Masaüstü için ArcGIS 10.1 Temel Eğitim Kitabı, 2012 (Basılı)
  2. Web Tabanlı CBS, 2015
  3. Coğrafi Bilgi Sistemleri III (Network Analiz), 2016
  4. Web CBS, 2017

 

Eğitmen: Öğr. Gör. Dr. Fatih OCAK

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri:  İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma imkanı, Datalar Üzerinde Çalışabilme İmkanı

 

 

 

Fiyat:
249,90 TL
Ders İzleme Süresi: 365 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 22
Durum: Satın Alınabilir


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar